Denne containeren ved Nationaltheatret t-banestasjon skal stå der i ett års tid fremover. Snart får den selskap av en til. Foto: Sporveien
To stygge containere skal stå i Studenterlunden det neste året. Her er hvorfor
I forrige uke ble det satt ut en stor container ved Nationaltheatret T-banestasjon. I løpet av de neste ukene skal det plasseres én til ved Spikersuppa.
Det er Sporveien som plasserer de der i forbindelse med et rehabiliteringsprosjekt på Nationaltheatret T-banestasjon.
Sporveien forklarer containerne med den sterke veksten i kollektivtrafikken.
Strømnettet rehabiliteres
– For å sikre stabil strømforsyning til T-bane- og trikkenettet og imøtekomme kravet til økt kapasitet på begge nett, skal deler av Sporveiens strømforsyningsanlegg rehabiliteres. Nå har turen kommet til anlegget på Nationaltheatret T-banestasjon, sier kommunikasjonsrådgiver i Sporveien Ida Ødegaard.
Skal stå i ett år
For at rehabiliteringen av strømforsyningsanlegg skal la seg gjennomføre, er det nødvendig at de to containerne står i Studenterlunden. Disse skal forsyne prosjektet med strøm og blir stående i ett års tid.
Med unntak av containerne, vil ikke prosjektet være synlig i bybildet. Trikken og T-banen vil gå som normalt.