
Husbrann på Nordstrand: Naboer ble oppfordret til å lukke vinduene
Brannen i eneboligen førte med seg mye røyk, men er nå tatt hånd om.
Bli varslet om siste nytt i VårtOslo-appen: Last ned for iPhone her og Android her!
Nødetatene rykket like før klokken 14 ut til Tyslevveien på Nordseter i bydel Nordstrand, hvor det brant i en enebolig.
– Ifølge brannvesenet skal det ikke være folk inne i huset, skrev operasjonsleder Sven Martin Ege i politiloggen da nødetatene hadde ankommet stedet.
Fryktet oppblussing
Brannvesenet oppfordret naboer om å lukke vinduer på grunn av mye røyk fra brannen.
– Vi har åtte biler på stedet, er inne i huset med røykdykkere og slukker unna det vi kan, sa vaktkommandør i Oslo brann- og redningsetat, Roy Kristoffersen, til VårtOslo klokken 14.18.
– Det ser ut til at brannen begynner å redusere i mengde, la Kristoffersen til.

Like før klokken 16 opplyser brannvesenet om at brannen er slukket.
Ikke meldt om skadde
– Det står en brannbil igjen og holder kontroll så det ikke blusser opp. Den blir stående utover ettermiddagen, sier Kristoffersen.
Litt senere oppdaterte brannvesenet status på brannstedet.
– Vi blir værende på adressen med en bil utover ettermiddagen og kvelden, sa Roy Kristoffersen til NTB.
Han sa også at det er store brannskader inne i huset, men at det ikke er gjort funn av noen folk der.