
Pressekonferanse om koronatiltakene i Oslo onsdag
Byrådet i Oslo vil holde pressekonferanse om koronatiltakene i Oslo onsdag kl 12. — Vi har et massivt press fra alle om å åpne opp.
Pressekonferansen vil bli holdt i Oslo rådhus klokka 12.00. Byrådsleder Raymond Johansen, byråd for næring og eierskap Victoria Marie Evensen og byråd for oppvekst og kunnskap Inga Marte Thorkildsen vil orientere om koronasituasjonen, ifølge Aftenposten.
— Vi har et massivt press fra alle om å åpne, inklusivt mange politikere og alle deler av næringslivet. Det å greie å holde igjen, er det aller vanskeligste. Jeg husker jeg sa for mange måneder siden at det kom til å være mye vanskeligere å åpne enn å stenge, sier byrådsleder Raymond Johansen (AP).
— Når vi ser at smitten faktisk øker i noen bydeler og aldersgrupper understreker det viktigheten av en gjenåpningsprosess som fortsetter å være kontrollert og gradvis, sier han.
Likt mellom nabokommunene
Men smittesituasjonen i Oslo er ikke alene avgjørende for hvilke lettelser byrådet vil signalisere i morgen. Hvilke tiltak som lettes i nabokommuner vil også påvirke hva byrådet kommer frem til.
— Vi er også opptatt av det som skal være likest mulig regler på tvers av grensene i vår region, særlig når det gjelder handelsnæringen. Det er ventet at det kan komme åpning av butikker og kjøpesentre i kommunene rundt Oslo, og det vil også kunne påvirke våre beslutninger, sier Johansen.
VårtOslo har nylig utviklet en app for avisen. iPhone-brukere kan laste ned appen i App Store. Alle andre brukere kan laste den ned i Google Play.