Mest lest
Her kan du melde deg på VårtOslo sitt nyhetsbrev.
Vennligst fyllt ut skjemaet på denne siden for å motta gratis nyhetsbrev fra oss.
Det ble klart under Det europeiske fotballforbundets (Uefa) trekning tirsdag.
Vålerengas danske motstandere Brøndby har vært med i turneringen i 18 strake sesonger. Kampene spilles 9. og 10. desember med returkamp 15. og 16. desember.
Cupfinalen mot Vålerenga spilles 13. desember, kun få dager etter den første mesterligakampen og få dager før returkampen skal spilles.
Vålerenga på sin side har hjemmekamp i midtuka før cupfinalen. Oslo-klubben er med i mesterligaen for første gang. Trener Jack Majgaard Jensen er fornøyd.
– Vi kunne på forhånd trekke to av Europas beste lag i Manchester City og PSG, samt to av de mest erfarne lag i turneringen i form av Brøndby og Slavia Praha. Nå ble det Brøndby, og det må sies å være en god trekning for oss, både når man ser på logistikken og det sportslige, sier den danske treneren.
Vålerenga kan bli seriemestere 6. desember i det som blir en dramatisk serieavslutning der også Rosenborg og Avaldsnes har mulighet til å gå til topps.
Vålerenga har hjemmekamp i midtuka før cupfinalen. Oslo-klubben er med i mesterligaen for første gang.
Finalen spilles i Göteborg i mai neste år.
LSK Kvinner må på en lang bortetur til Hviterussland for å møte FC Minsk.
Trekningen av 16-delsfinalene endte slik:
PS: Denne saken har du fått lese gratis. Vi håper at du syntes den var bra. Vi lever av og for oslofolk. Tegn et abonnement, slik at vi kan fortsette å lage god journalistikk som engasjerer og rører deg, der du lever. Til deg som allerede abonnerer, tusen takk.
Vennligst fyllt ut skjemaet på denne siden for å motta gratis nyhetsbrev fra oss.