Mest lest
Her kan du melde deg på VårtOslo sitt nyhetsbrev.
Vennligst fyllt ut skjemaet på denne siden for å motta gratis nyhetsbrev fra oss.
Søndag klokka 13 opplyser riksmekler Mats Wilhelm Ruland til NTB at partene fortsatt er i mekling i lønnsoppgjøret – mer enn et halvt døgn på overtid.
I alt 1.250 hotell-, restaurant- og cateringansatte går ut i streik fra søndag dersom partene ikke kommer til enighet.
Meklingen mellom Fellesforbundet og NHO Reiseliv samt Parat og NHO Reiseliv startet fredag formiddag.
Varselet om plassfratredelse for 1.250 ansatte omfatter 83 bedrifter som er tilsluttet NHO, og sju bedrifter som har direkteavtale med Fellesforbundet.
Parat omfattes også av meklingen, og 15 ansatte ved Radisson Blu Plaza Hotel i Oslo går ut i streik dersom de ikke kommer til enighet med NHO Reiseliv. Ved en eventuell opptrapping kan streiken komme til å omfatte flere hundre ansatte ved hoteller i Oslo og i fly-cateringvirksomheter på Gardermoen, varsler Parat.
Fellesforbundet har tidligere skrevet i en pressemelding at de gikk til forhandlingene med ønske om å heve lønnen i bransjen, slik at hotell- og restaurantnæringen skal bli mer levedyktig og attraktiv i konkurranse med andre næringer.