Veslemøy Pedersen (42) og Fabien Chaon (38) la merke til at det røde huset i Torshovparken hadde stått tomt i lang tid. Dette ga dem en ide.
Veslemøy Pedersen (42) og Fabien Chaon (38) la merke til at det røde huset i Torshovparken hadde stått tomt i lang tid. Dette ga dem en ide.

Veslemøy og Fabien har drevet populær kafé i Lillomarka. Nå utvider de konseptet til Torshovparken

Fra den første helgen i april kan du få både wienerbrød, ostepai, kaffe og kakao fra det lille, røde huset i Torshovparken. — I den parken er det lite som skjer ellers, så det er hyggelig å kunne bidra med litt liv, forteller Veslemøy.

Publisert

Veslemøy Pedersen (42) og Fabien Chaon (38) har drevet serveringssted i marka i ett års tid. Fra Krutthuset i Lillomarka har de servert kaffe, kakao og bakster av flere ulike sorter.

Nå har paret planer om å utvide serveringsstedet til byens urbane strøk. Fra og med den første helgen i april kommer Veslemøy og Fabien til å servere god mat og drikke fra det lille, røde huset i Torshovparken.

Får låne huset som prøveprosjekt

— Vi har pratet en del med folk når vi har ryddet og vasket huset. Det virker som folk er positive til dette, så vi gleder oss til å bli kjent med dem, forteller Veslemøy.

Skolebrød, blåbærmuffins, wienerbrød og ostepai er bare noe av det som står på menyen til Veslemøy og Fabien. Menyen er den samme som i Lillomarka, men hvorfor endre noe som allerede er en suksess?
Skolebrød, blåbærmuffins, wienerbrød og ostepai er bare noe av det som står på menyen til Veslemøy og Fabien. Menyen er den samme som i Lillomarka, men hvorfor endre noe som allerede er en suksess?

Det var ikke tilfeldig at det var dette huset paret endte opp med.

— Fabien har spilt kulespillet petanque i Torshovparken lenge, og så at huset alltid sto tomt. Da tenkte vi det hadde vært fint å gjøre noe med huset. Vi spurte bydelen og fikk lov til å låne det som et prøveprosjekt frem til sommeren, forklarer Veslemøy videre.

Dermed blir det to kafeer på paret frem til utgangen av juni.

— Lett å gjøre små, hyggelige ting

— Torshov er et veldig fint område som vi begge er veldig glade i. Akkurat i den parken er det lite som skjer ellers, så det er hyggelig å kunne bidra med litt liv.

Veslemøy og Fabien kan fra april servere både småbakst, vafler, croissant, wienerbrød, ostepai, kaffe og kakao. Alt er selvfølgelig hjemmelaget.

Duoen er ikke ferske i serveringsbransjen, med både Krutthuset i Lillomarka og en tidligere restaurant på St. Hanshaugen fra før. Da de startet servering på Krutthuset i mars i fjor var det av samme grunn som at de nå etablerer seg på Torshov.

— Vi er mye i skogen og syntes det var trist at lokalet ikke var åpent. Så vi tok tak siden det sto så tomt, sier Veslemøy.

— Det er fint å gjøre noe for lokalbefolkningen, og det er lett å gjøre små, hyggelige ting.

Powered by Labrador CMS