— Vi mener det er riktig å prioritere de få vaksinene vi får til områder hvor det er mest smitte, sier direktør Helge Jagmann i sykehjemsetaten.Foto: Torstein Bøe / NTB
Sykehjem får begrenset antall vaksiner til ansatte: - Prioriterer ansatte i bydeler med mest smitte
— Groruddalen det største smittetrykket, sier direktør Helge Jagmann i Oslos sykehjemsetat. Dermed velger etaten en annen strategi enn nasjonale myndigheter, og målretter vaksinering av sykehjemsansatte der det er mest koronasmitte.
I lang tid har byrådsleder Raymond Johansen (Ap) bedt regjeringen og nasjonale helsemyndigheter endre vaksinestrategi. Han mener koronavaksinering må målrettes mot kommuner med mye smitte.
Få tilgang til alle artikler på VårtOslo.Som abonnent får du tilgang til stort, smått og nytt om det som skjer i nærmiljøet ditt.