Åtte av hovedstadens kunstgressbaner vil få nytt banedekke i løpet av året, deriblant Øvre Foss på Grünerløkka.Foto: Tarjei Kidd Olsen
Kunstgressbanen på Øvre Foss på Grünerløkka er en av åtte baner som får nytt kunstgress i år. Gummigranulat på full fart ut
Bymiljøetaten skal i år legge nytt kunstgress på åtte baner rundt om i byen. Se hvilke her.
Christian BogerChristianBogerChristian BogerJournalist
Publisert
Annonse
Annonse
Oslo kommune har som uttalt målsetting å rehabilitere ti prosent av kommunens rundt 1000 kunstgressbaner årlig. I år har tiden kommet for å rehabilitere banene på Øvre Foss på Grünerløkka, Kjelsåsmyra, Frogner, Ullern (to baner), Voksen, Heming og Kringsjå.
Arbeidene starter når snøen er borte og er forventet ferdigstilt i løpet av høsten.
Før dekket byttes på kunstgressbanene skal det gjennomføres grunnarbeider for å bedre dreneringen og avrette flaten. Noen av banene skal dessuten få snødeponi og nye eller oppgraderte lysanlegg.
I tillegg skal en del nye gjerder, porter, ballfangernett og granulattiltak på plass.
Annonse
Kunstgressbanen på Øvre Foss vil få nytt banedekke i løpet av året.Foto: Google Street View
Faser ut gummigranulat
— Det har i lengre tid vært utfordrende å få tilbud i dette markedet. Derfor er det gledelig at vi nå registrerer en økt interesse for slike arbeider, sier avdelingsleder for idrettsprosjekter i bymiljøetaten, Leif Jørgen Bjerck, i en pressemelding.