
Meglere bekymret for stigende priser på leiemarkedet
Gjennomsnittsprisen på å leie boliger øker. Utleiemegleren mener stigende leiepriser vil føre til vanskeligere kår for leietakere.
– Det er fortsatt få utleieboliger på markedet, og den negative utviklingen i salgsmarkedet vil kun avhjelpe leiemarkedet midlertidig. Leieprisene har holdt seg stabile siden forrige måned, med unntak av høy etterspørsel og økende leiepriser på de minste objektene, sier administrerende direktør i Utleiemegleren, Geir Skogheim i en pressemelding.
Stabilt i Oslo
Prisene på Oslo-markedet har holdt seg stabile, med en liten nedgang på to- og treromsleiligheter i november. Her har leieprisene steget med henholdsvis 6,7 og 6,3 prosent sammenlignet med samme måned i fjor. Gjennomsnittsprisen for ettromsleiligheter i Oslo steg med 10,2 prosent.
– Henvendelser fra boligselgere som vurderer utleie fremfor å selge, fortsetter også denne måneden, sier Siri Anne Bernum Halck, regionsjef i Utleiemegleren.