Rødts Eivor Evenrud (til h.) mener man ikke bør åne ut Rådhussalen til en orden der kun menn får være med. Til v. partifellen Sivash Mobasheri.Foto: Arnsten Linstad
Tempelriddere kan bli nektet mottakelse i Rådhuset. - Kun menn kan være med i ordenen, sier Eivor Evenrud (Rødt)
Med Rødt i spissen reagerer flere partier på at Tempel Ridder Ordenen vil bruke Oslo rådhus til en mottakelse. — Jeg reagerer som Rødt på at vi skal åpne for en ren og skjær manneklubb, sier Jon Reidar Øyan (Ap).
Som abonnent får du tilgang til stort, smått og nytt om det som skjer i nærmiljøet ditt. Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud
NB: Vi bytter abonnementsløsning i disse dager. Om du er abonnent og ikke får tilgang på avisa, logg deg inn med brukernavnet ditt og legg inn nytt passord.
Prøv oss til august for kr 1,-
Fornyes automatisk til 130,- per måned. Avslutt når som helst via min side eller kundeservice.