SV-leder Audun Lysbakken og kona Siv Mjaaland selger sin femroms rekkehusleilighet på Holmlia. Leiligheten på 127 kvadrat ligger i Hallagerbakken borettslag og er til salgs for 7 652 558 kr.
– Rekkehuset har fantastisk fjordutsikt, garasje med el-lader og to terrasser, fastslår annonsen fra Proaktiv Eiendomsmegling.
Vårt elskede rekkehus
– Det er med tungt hjerte vi legger vårt elskede rekkehus i Hallagerbakken ut for salg. Her bor vi på åttende året, og har trivdes maks fra første dag. Men nå som vi har blitt seks i familien har vi begynt å leite etter litt mer plass, sier Lysbakken på Facebook.
Men han flytter ikke fra området.
– Vi ser i Holmlia-området, så vi blir i bydelen, ungene fortsetter på skolen og barnehagen som før, det skal fortsatt spilles og trenes fotball i Holmlia SK og alle vennskap skal beholdes. Vi holder oss i nærheten, siden dette er Oslos beste sted å bo. Nå er det mulig for flere å ta del i herligheten.
– Hipsteraktig område
Partner Christoffer S. Akerjordet i Proaktiv eiendomsmegling forteller at det har vært veldig god interesse på huset.
– Leiligheten ligger på Holmlia i et veldig populært og hipsteraktig område, hvor mange moderne trendy folk flytter til fra Grünerløkka når de skal slå seg til ro og få barn. Dette er et av de største husene i borettslaget, forteller Akerjordet.
– Siden huset ligger såpass fint til og har en fantastisk sjøutsikt, var huset det første som ble tatt på OBOS´ salgsmøte i 1981. Bygget ligger nært både marka, skolen og barnehagen.
Annonsen reklamerer med at dette er drømmeboligen for barnefamilier, med lekeplasser, skoler og barnehager i umiddelbar nærhet. Badet og kjøkkenet ble pusset opp i 2015, da Lysbakken og Mjaaland tok over.
Mye ute til salgs for tiden
– For tiden er markedet veldig rolig på grunn av renteheving og annen uro i verden. Folk vegrer seg litt for å kjøpe og bruker lenger tid enn før på å ta såpass store avgjørelser. Etterspørselen er mindre enn på samme tid i fjor og det er mye å velge mellom for de som er på boligjakt.
Eiendomsmegler Akerjordet synes har vært kult å selge boligen til Lysbakken. – Ja, det er gøy å selge for flinke og profilerte folk som Lysbakken, sier han.