
Tsjetsjenere holdt minnestund for Rustam Louis Foss, som ble drept av politiet
Tsjetsjensk Diaspora i Norge holdt fredag kveld minnestund for 33-åringen som tirsdag ble drept av politiet da han angrep dem med kniv på Bislett.
Minnestunden ble holdt på Tsjetsjensk Diasporas hovedkontor på Ryen i Oslo.
33 år gamle Rustam Louis Foss hadde bakgrunn fra Tsjetsjenia. Han ble skutt og drept av politiet tirsdag morgen etter at han først truet tilfeldige mennesker på gata på Bislett i Oslo med kniv, før han gikk til angrep på politiet.

Publiserer navnet
Foss ble i desember i fjor dømt til tvungent psykisk helsevern for å ha knivstukket en mann på Grünerløkka i Oslo i psykotisk tilstand i 2019. Han var ute på permisjon fra institusjonen der han ble behandlet da han gikk til angrep med kniv tirsdag.
- Les også: – Mitt navn var Umar, og tirsdag den 9. november 2021 ble jeg endelig sett, hørt og tatt på alvor
NTB har vært i kontakt med bistandsadvokat Andrea Wisløff, som representerer en av 33-åringens etterlatte, i forbindelse med publiseringen av navnet.