Det gjorde at konsertarrangøren måtte ta grep og bytte både tid og sted for den planlagte konserten.
Konserten flyttes med det fra Sentrum Scene den 12. mars til Oslo Spektrum den 13. mars. Kjøpte billetter til Sentrum Scene gjelder som ståplasser i Oslo Spektrum.
Live Nation måtte endre både konsertscenen og dato for å ta imot Alex Warren for ny norgeskonsert.Skjermdump: Instagram
Åpnes for alle aldre
Hovedstadens storstue blir med det stoppested når Alex Warren besøker Oslo som del av sin «Cheaper Than Therapy»-turné til våren.
Annonse
– Etter å ha solgt ut Parkteatret i september 2024, annonserte vi i november at Alex Warren kommer tilbake til Oslo neste år. Sentrum Scene solgte ut umiddelbart, og det var flere skuffede fans som dessverre ikke fikk tak i billett. Når konserten nå flyttes til Oslo Spektrum, åpnes det også for fri alder, opplyser Live Nation Norge.
– Utrolig gøy
– Det er sjelden vi ser artister gå fra Parkteatret til Oslo Spektrum på under ett år. Det er utrolig gøy å kunne gi fans i alle aldere muligheten til å oppleve han live, uttaler Martin Nielsen, head promoter i Live Nation.
Alex Warren solgte ut Sentrum Scene så raskt at konserten nå flyttes til Oslo Spektrum.Foto: Live Nation/ handout / NTB
Konsertarrangøren omtaler amerikaneren, som i sosiale medier har millioner av følgere, som en gryende superstjerne.
– Han er kjent for sine sårbare poplåter, lidenskapelige vokal og ærlige tekster og står bak store hits som «Carry You Home» og «Before You Leave Me». Nå er han aktuell med debutalbumet «You’ll Be Alright, Kid (Chapter 1)».