Fra venstre på bildet, gruppeleder for AP, Frode Jacobsen, Frps gruppeleder i bystyret, Camilla Wilhelmsen, leder i Oslo Frp Aina Stenersen, fungerende gruppeleder for SV, Trine Dønhaug og gruppeleder i MDG, Sirin Stav. Alle sammen for en gangs skyld helt enige.Foto: Anders Høilund
Byrådet dropper T-banetunnel til fordel for ny asfalt i byen
Ap, SV og MDG i et sjeldent samarbeid med Frp i Oslo. T-banetunnelen "Ensjøsvingen" skrotes. Det frigjør penger som skal brukes på asfaltering og veivedlikehold rundt om i byen. Men det blir også en del penger til ulike miljø- og integreringstiltak.
Byrådet, bestående av Ap, SV og MDG, mangler tre stemmer på å ha rent flertall i bystyret. Det gir rom for litt politisk finmanøvrering for å få flertall i alle saker.
Som oftest har byrådet samarbeidet med Rødt, men i denne saken gikk de den andre veien og sikret seg flertall ved å samarbeide med Frp.
Dropper "Ensjøsvingen"
Få tilgang til alle artikler på VårtOslo.Som abonnent får du tilgang til stort, smått og nytt om det som skjer i nærmiljøet ditt.