LOs leder i Oslo, Ingunn Gjerstad, gleder seg til å fylle Youngstorget 1. mai.
Foto: André Kjernsli
I år blir det igjen 1. mai-tog i Oslo: – Jeg gleder meg noe helt vanvittig
To år med digitale avviklinger er ved veis ende. I år blir det igjen 1. mai-tog i Oslo, og LO tror det kan bli rekordoppslutning om feiringen.
— Jeg gleder meg noe helt vanvittig. Det kan bli ny rekord hvis folk kjenner sin besøkelsestid, sier Ingunn Gjerstad, leder for LO i Oslo, til FriFagbevegelse.
— Det er jo forsamlingsretten og det å gå under faner og flagg vi har savnet mest etter to år med 1. mai på nett, sier hun.
— Satser på feiring uten smitteverntiltak
Hovedarrangementet i Oslo på arbeiderbevegelsens dag er toget fra Youngstorget. Årets hovedparole er «Mot økte forskjeller – arbeid, bolig, utdanning og velferd til alle».
— Av erfaring vet vi at det vi legger opp til kan endre seg over natta, men vi satser på en 1. mai-feiring uten at smitteverntiltak legger begrensninger på arrangementet, sier Gjerstad.