Barnehagebarn og voksne fra Klosterengas venner setter ut pinnsvinhus. Foto: Martine Gundersen
Barnehagebarn og voksne fra Klosterengas venner setter ut pinnsvinhus. Foto: Martine Gundersen

Nå får Bolla Pinnsvin og familien eget hus i Klosterenga park på Galgeberg

Flere pinnsvinfamilier har bosatt seg ved Klosterenga park. Det er barnehagebarna i området begeistret over. Nylig satte de ut pinnsvinhus til sine små piggete venner.

Publisert

Klosterengas Venner satte nylig ut seks pinnsvinhus i Klosterenga Park, godt hjulpet av barna i barnehagene på Galgeberg: fra Munkenga barnehage, Heibergløkka barnehage, Åkeberg Barnehage og Internasjonal Kulturbarnehage.

Parken er lovet ferdig våren i 2021. For å korte ned på ventetiden gjennomfører Klosterengas Venner ulike trivselstiltak i parken.

Opp-ned pinnsvinhus. Foto: Gerd Bånerud
Opp-ned pinnsvinhus. Foto: Gerd Bånerud

Allerede er insekthotell montert. Nå er pinnsvinhus på plass. Etter hvert skal det også komme humlekasser.

Maler parkmotiver

Klosterengas Venner har også andre prosjekter på beddingen denne høsten: På valgdagen begynte elever ved Gamlebyen skole og Jordal skole å male kabel- og strømkassene i Klosterenga Park med parkmotiver.

Til uka blir det vandring langs den kommende bekken på Klosterenga. Vandringen ledes av Oslo Elveforum og Jørn Skaare fra parkprosjektet.

Pinnsvinhus i buskene. Foto: Gerd Bånerud
Barnehagebarna setter ut pinnsvinhus
Klosterenga-området er nå full av trygge pinnsvin. Foto: Gerd Bånerud
Barnehagebarna setter ut pinnsvinhus
Foto: Gerd Bånerud
Barnehagebarna setter ut pinnsvinhus
Powered by Labrador CMS