Det var omtrent her, på E18 ved Hjortnes, at den berusede mannen kjørte mot trafikken. Illustrasjonsbilde NTB Scanpix
Mann kjørte flere kilometer i motsatt kjørefelt på E18 ved Hjortnes
En mann kjørte flere kilometer i motsatt kjørefelt på E18 ved Hjortnes, før han til slutt ble møtt av politiet.
– Bilen møtte flere kjøretøy på veien, men til alt hell gikk det bra. Det kunne potensielt oppstått flere farlige situasjoner, sier operasjonsleder Vidar Pedersentil VG.
Videoopptak viser at bilen kjørte i motgående kjørefelt helt fra bunnen av Ekebergtunnelen, ifølge Vegtrafikksentralen. Det er en strekning på over seks kilometer.
Snu eller stopp
– Om du skulle havne i motgående kjørefelt må du snu. Om du ikke klarer det må du kjøre inn til siden og sette på varselblink. Det siste du skal gjøre er å kjøre videre, sier Pedersen.
Mannen som er pågrepet, er i slutten av 20-årene. Han har innrømmet å ha kjørt i beruset tilstand, og er tatt til politihuset hvor det blir tatt prøver.