En person blir eskortert ut i oransje drakt etter at det gikk hull i en tank med potensielt giftig innhold på Sjursøya i Oslo. Foto: Tore Meek / NTB scanpix
To til legevakt etter saltsyrelekkasje på Sjursøya nedenfor Mosseveien
Saltsyrelekkasjen på Sjursøya i Oslo onsdag ettermiddag er stanset. Arbeidere på stedet ble evakuert og to personer har pustet inn gass fra syren.
De to er sjekket av ambulansepersonell på stedet og er sendt videre til legevakten, opplyser politiet i Oslo på Twitter.
– Lekkasjen er stanset, og det har ikke lekket ut syre i sjøen. Det jobbes fortsatt med evakuering, opplyser de videre.
Brannmannskaper sjekket en tank med potensielt giftig innhold som det var gått hull i på Sjursøya i Oslo. Foto: Tore Meek / NTB scanpix
Undersøker skadene
Politiet undersøker også om flere personer har blitt eksponert for syren eller gassen. Kjemikaliedykkere fra brannvesenet er også på stedet og har jobbet med å stanse lekkasjen.
Politiet vurderer å sperre E18 Mosseveien forbi stedet.
Annonse
Sjursøya er en del av Oslo havn og tar blant annet imot produkttankskip.