Den gamle villaen i Borgentoppen 11 viker for dette bygget med tre lieiligheter, der den største og dyreste er på over 250 kvm og per nå Oslos dyreste.Illustrasjon: Delta arkitektur
I Borgentoppen 12 nær Vindern selges det som per nå er byens dyreste leilighet
En eldre villa i Borgentoppen 12 like ved Vindern må vike for et eksklusivt nytt bygg med tre leiligheter. Den største leiligheten er på drøyt 250 kvadratmeter, og for øyeblikket den dyreste leiligheten til salgs i hovedstaden.
— En herskapelig bolig anno 2022. En romløsning du bare finner i store villaer, satt i en moderne tolkning, skriver megleren om leiligheten på over 250 kvadratmeter.
Kjøperen må ut med nær 58,3 millioner kroner. Det er for øyeblikket den dyreste leiligheten til salgs i Oslo på Finn.no.
De to andre leilighetene i det planlagte bygget er på henholdsvis 234 og 106 kvdratmeter. Her er prisene satt til drøyt 54,3 millioner kroner og 18,6 millioner kroner.
Den dyreste og største leiligheten har heis direkte opp til en hall, og derfra videre til en romslig garderobe, opplyser megler Sem & Johnsen.
— Et eksklusivt prosjekt som samler flere svært sjeldne egenskaper under samme tak. De tre leilighetene er romslige, lyse og med mange elegante kvaliteter. Alle leilighetene ligger vestvendt med fritt og luftig utsyn, heter det i annonsen på Finn.no.
— Her oser det av eleganse, og ingenting er overlatt til tilfeldighetene, skriver Sem & Johnsen for eksempel om badene.Illustrasjon: Delta arkitektur
Borgentoppen ligger bare noen hundre meter unna T-banestasjonen Borgen, og det er rundt et kvarter å gå til Majorstua.
Hvis du ikke bruker offentlig kommunikasjon og heller foretrekker privatbil, legges det opp til godt med garasjeplass i bygget med tre leiligheter.
Hver av de tre leilighetene har nemlig to garasjeplasser. Med heis fra garasjen inn til hver leilighet.
Slik ser arkitektene for seg at stua i en av leilighetene blir seende ut.Illustrasjon: Delta arkitektur
Leilighetene i Borgenbakken 12 er utformet i samarbeid med interiørarkitektene Paulsen & Nilsen, opplyser megleren.
— Her oser det av eleganse, og ingenting er overlatt til tilfeldighetene, skriver Sem & Johnsen for eksempel om badene.
— Et helt eget rom dedikert til personlig velvære, fordi ro og harmoni er det beste utgangspunktet for en god dag, utdyper megleren i beskrivelsen av badene.
— Naturlig uten å være prangende
For å få på plass til nybygget med de tre eksklusive leilighetene, "ofres" en eldre villa på et lite høydedrag.
Dette er vilaen som ofres for å gjøre plass til nybygget i Borgenbakken 12 på Vindern.Foto: Google maps
— Borgenbakken 12 er et prosjekt som ligger skånsomt plassert og tilpasset i sine omgivelser, en kontemporær fortolkning av klassisk villabebyggelse, er arkitektens egen beskrivelse i salgsannonsen.
— Vestvendt og på toppen av bakken kikker bygget mot kveldssolen. Stramt og bestemt, men rolig. Arkitekturen er nordisk og naturlig uten å være prangende, mener arkitekten.