McDonalds har i flere tiår holdt til ved Klingenberg kino. Nå planlegges åpning av burgerkjedens nye kaffebarkonsept her.

McDonalds åpner nytt kaffebar-konsept i hjertet av Oslo sentrum

— Vår ambisjon er at McDonalds i fremtiden skal være like kjent for sin kaffe som sine burgere, sier administrerende direktør i hurtigmatkjeden. Snart kan oslofolk teste ut kjedens nye kaffebar midt i sentrum.

Publisert

Hovedstaden er ikke først ute med McDonalds nye kaffebar McCafé. Det skjedde på Notodden.

Men i løpet av sommeren skal McCafé åpne ved Klingenberg kino, et sted hurtigmatkjeden i flere tiår har hatt en vanlig McDonalds-filial.

— Nordmenn er spesielt glad i kaffe

McCafé er fra før et internasjonalt konsept i McDonalds. Men kommer til Norge først nå.

McDonald's ønsker med dette å utfordre kaffeaktører både i bybildet og langs veien, og frister med baristakaffe servert i porselenskopper, heter det i en pressemelding fra selskapet.

— Nordmenn er et spesielt glade i kaffe og i Europa ligger vi høyt oppe på listene over kaffekonsum. Vi vet også at nordmenn er opptatt av kvalitetskaffe , sier Erik Jansson, administrerende direktør i McDonalds Norge.

— Tilbyr baristakaffe

Administrerende direktør Erik Jansson i McDonalds Norge.

Ifølge McDonalds skal det før sommeren åpnes et 20-talls kaffebarer under navnet McCafé.

I tillegg til Klingenberg planlegges også åpning blant annet på Lillehammer, i Bergen (Torgalmenningen) og på Rykkinn i Bærum.

— McCafé-konseptet er et kjærkomment og ønsket tillegg til resten av McDonald’s sortiment, sier Jansson i pressemeldingen.

— Vi gleder oss til å tilby håndlaget baristakaffe til våre gjester, servert raskt og til en hyggelig pris, akkurat som resten av menyen vår, sier direktøren for McDonalds Norge.

Powered by Labrador CMS