30 utenlandske statsborgere sitter i arresten til minst søndag morgen, mens de fire norske som ble innbrakt, er dimittert fra arresten, opplyser politiet lørdag kveld.
Foto: Javad Parsa / NTB
Politiet pågrep 30 utenlandske borgere under nazidemonstrasjonen
Politiet pågrep i alt 30 utenlandske statsborgere og fire norske under demonstrasjonen til Den nordiske motstandsbevegelsen i sentrum lørdag.
Politiet pågrep i alt 30 utenlandske statsborgere og fire norske under demonstrasjonen til Den nordiske motstandsbevegelsen i sentrum lørdag.
Oslo-politiet skriver i 22-tiden lørdag kveld på Twitter at de 30 utenlandske statsborgerne sitter i arresten til minst søndag morgen, mens de fire norske som ble innbrakt, er dimittert fra arresten.
– De mistenkte får en straffereaksjon, samt at en juridisk vurdering knyttet opp mot utlendingsloven blir foretatt i løpet av natten, skriver politiet.
Politiet meldte tidligere lørdag at i alt 35 demonstranter var pågrepet. I tillegg til de 30 utenlandske og de fire norske som ble pågrepet, opplyser politiet lørdag kveld at en av demonstrantene var mindreårig og at vedkommende er dimittert.