Politiet jobber på stedet etter melding om en voldsepisode i Trondheimsveien.
Politiet jobber på stedet etter melding om en voldsepisode i Trondheimsveien.

Mann pågrepet etter voldshendelse i Trondheimsveien – en person alvorlig skadd

En person er fraktet til sykehus med hodeskader, etter å ha blitt slått ned i Trondheimsveien tirsdag kveld. En mann er pågrepet.

Publisert

Politiet ble varslet av ambulansetjenesten klokken 19.10 etter at det ble funnet en person i Trondheimsveien med hodeskader. I 21-tida bekrefter politiet at en mann er pågrepet.

– Vi har kontroll på en person som vi har lett etter, som nå er pågrepet. Det er en mann som er mistenkt for å ha noe med saken å gjøre, sier operasjonsleder Rune Hekkelstrand i Oslo-politiet til NTB.

Innsatsleder Thomas Broberg forteller at politiet leter etter en gjerningsperson etter voldsepisoden.
Innsatsleder Thomas Broberg forteller at politiet leter etter en gjerningsperson etter voldsepisoden.

Innsatsleder Thomas Broberg sier at personen som er skadd, er slått i hodet med en gjenstand.

– Vedkommende er transportert til sykehus med det som foreløpig karakteriseres som alvorlige skader, sier Broberg.

Politiet arbeider med å få rede på hendelsesforløpet. Noen leiligheter i en blokk i Trondheimsveien etterforskes også etter spor på åstedet, bekrefter Broberg.

Politiet har samlet inn vitneopplysninger fra stedet.

Powered by Labrador CMS