
Brann i Grenseveien slukket. Ikke fare for eksplosjon av gassflasker, opplyser politiet
Folk ble bedt om å holde avstand til brannen i et bilverksted i Grenseveien i nærheten av Valle. Politiet fryktet en stund at gassflasker kunne eksplodere, men opplyser at brannen ble slukket lørdag ettermiddag.
— Det er bekreftet at det skal oppbevares gassbeholdere på stedet som brenner. Vi anmoder dere om å holde avstand. Evakuering av de nærmeste boenhetene vurderes fortløpende, skrev politiet på Twitter ved 15.30-tiden.
En drøy time etter at nødetatene rykket ut, hadde brannvesenet slukket brannen som oppsto i en bil inne i verkstedet.
— Foreløpig ikke besluttet evakuering
— Politiet har satt opp en god del sperringer, men det er foreløpig ikke besluttet evakuering. Det er brannvesenet som tar den avgjørelsen, og de er inne i bygget og driver slukningsarbeid. Det er fortsatt en del røyk, sier operasjonsleder Vidar Pedersen i Oslo politidistrikt til NTB mens brannvesenet drev med slukking.
Det er ikke meldt om noen personskader i brannen.