Her sees sperringene som er satt opp ved Oslo City. Foto: Ingri Valen Egeland
Her sees sperringene som er satt opp ved Oslo City.

Sperringer ved Oslo City: - Vi er opptatt av sikkerhet

- Vektere holder også området under oppsikt, opplyser Oslo Citys senterleder Elisabeth Lohk.

Publisert

Forbipasserende la kanskje merke til at det var satt opp sperringer utenfor Oslo City mandag ettermiddag.

- Det skyldes en vannlekkasje høyere opp i bygget, som vi oppdaget tidligere på dagen, sier senterleder Elisabeth Lohk til VårtOslo.

Glatt på bakken

- I den forbindelse måtte vi banke løs istapper og satte opp sperringer nedenfor, forklarer senterlederen.

Istapper ble banket løs og falt ned, opplyser senterlederen ved Oslo City. Foto: Ingri Valen Egeland
Istapper ble banket løs og falt ned, opplyser senterlederen ved Oslo City.

Hun forteller også at lekkasjen førte til at det ble glatt på bakken.

- For å ivareta at ingen sklir, ble det satt opp sperring, sier Lohk.

Oslo City er et av Norges mest besøkte kjøpesentre, med rundt 28.500 besøkende daglig. 

Eller cirka 200.000 besøkende iløpet av en uke, oppgir eierselskapet Steen & Strøm.

- Salter

Senterlederen forteller at lekkasjen er stanset av rørlegger og at skaden er utbedret. Men med ustabilt vintervær vil sperringene bli stående en stund.

- Temperatursvingninger med mildvær som går over i kuldegrader gjør at det kan bli glatt. Men vi salter og vektere holder også området under oppsikt, sier hun.

- Sperringen er satt opp for å ivareta sikkerheten for de som går i dette området, sier Elisabeth Lohk.  

Powered by Labrador CMS