Hun var landets første kvinnelige forsikringsselger, laget sin egen avis og et stort budfirma. Hun talte funksjonshemmedes sak. Nå får hun en plass oppkalt etter seg.Foto: Ukjent og Google Image
Landets første kvinnelige forsikringsagent får en plass på Aker brygge oppkalt etter seg. Her er hennes historie
Fredrikke Tønder-Olsen var landets første kvinnelige forsikringsagent. Hun var også gründer og grunnlegger av en avis, som kjempet for større innflytelse for kvinner. Nå får hun en plass på Aker brygge oppkalt etter seg.
Som abonnent får du tilgang til stort, smått og nytt om det som skjer i nærmiljøet ditt. Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud
NB: Vi bytter abonnementsløsning i disse dager. Om du er abonnent og ikke får tilgang på avisa, logg deg inn med brukernavnet ditt og legg inn nytt passord.
Prøv oss til august for kr 1,-
Fornyes automatisk til 130,- per måned. Avslutt når som helst via min side eller kundeservice.