— Vi må få ny utredning for å finne en ny tomt for Oslo fengsel, mener SVs stortingrepresentant Kari Elisabeth Kaski og lokalpolitiker i bydel Gamle Oslo, Steinar Heldal.
— Vi må få ny utredning for å finne en ny tomt for Oslo fengsel, mener SVs stortingrepresentant Kari Elisabeth Kaski og lokalpolitiker i bydel Gamle Oslo, Steinar Heldal.

Lokalpolitikerne vil ikke ha fengsel på Grønland. Nå skal saken opp i Stortinget

Bydelsutvalget i bydel Gamle Oslo sier nei til fortsatt fengselsdrift på Grønland. Og får støtte fra SVs stortingsrepresentant Kari Elisabeth Kaski. — Vi må få en ny utredning av tomtealternativer, sier SV-politikeren.

Publisert

Abonner på VårtOslo.
Tegn deg her og få tilgang til alle artikler på VårtOslo.

Som abonnent får du tilgang til stort, smått og nytt om det som skjer i nærmiljøet ditt.
Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

NB: Vi bytter abonnementsløsning i disse dager. Om du er abonnent og ikke får tilgang på avisa, logg deg inn med brukernavnet ditt og legg inn nytt passord.

1 Måned
1 kr

Fornyes automatisk til 130,- per måned. Avslutt når som helst via min side eller kundeservice.

Kjøp

Powered by Labrador CMS