OSLO, Norge 20160927.Politiet i arbeid. Politiet gjennomfører alko-testing med alkometer. NB! Modellklarert til redaksjonell bruk.Foto: Gorm Kallestad / NTB
Bilistene tatt i promillekontroller natt til lørdag blåste til langt over lovlig verdi, opplyser politiet.

Skulle hjelpe politikolleger med fyllekjører: - Patruljen nær påkjørt av en annen ruset bilist

En UP-patrulje på vei ut av byen måtte trå til og hjelpe Oslo-politiet med ruskjørere natt til søndag.

Publisert

En politipatrulje var ved 3-tiden natt til søndag på vei til Klemetsrud for å bistå en annen patrulje, som hadde stanset en bilist mistenkt for å kjøre med promille.

- Da ble patruljen nesten påkjørt av en annen bilist på E18 ved Ormøya. Ikke overraskende viste det seg at også denne bilisten var beruset, sier politiets operasjonsleder Rune Hekkelstrand.

Blåste langt over lovlig verdi

Løsningen ble at en UP-patrulje på vei ut av byen, som hadde tatt en tredje ruskjører ved Ulven, tro til og bisto politipatruljen ved Klemetsrud.

Det viste seg at både sjåføren ved Ormøya og på Klemetsrud blåste til langt over lovlig verdi.

-  Sjåføren på Klemetsrud hadde ikke gyldig førerkort og blåste til rundt 1,5 i promille, sier operasjonslederen.

- Sjåføren ved Ormøya blåste til over 1 i promille, så vi har tatt beslag i førerkortet, sier Hekkelstrand.

Powered by Labrador CMS