Det gamle restaurantbygget på St. Hanshaugen har gitt mange mennesker glede, men nå er det slutt. Kanskje kommer det en ny uteservering.

Falleferdig restaurant på toppen av St. Hanshaugen er endelig revet

Gamle St. Hanshaugen restaurant og toalettbygget er nå borte, og området er inngjerdet. Men bymiljøetaten ønsker at restauranttilbudet på stedet fortsetter etter rivingen.

Publisert

Bakgrunnen for rivingen er at byggene var i svært dårlig stand og ikke lenger i bruk. Men den gamle scenen blir stående.

Toalettbygningene ble oppført i 1946 og serveringspaviljongen i 1938. Selv om St. Hanshaugen i sin helhet er oppført på Byantikvarens gule liste, har ikke Byantikvaren noen innvendinger mot rivingen.

– Bygningene er uten erkjent verneverdi, og Byantikvaren har derfor ingen merknad til riving av toalettbygningene, skriver de rivesøknaden.

Slik så den gamle restaurantbygget på St. Hanshaugen ut. Nå er det borte.

Klart til 17. mai

Det var 16. desember plan- og bygningsetaten godkjente søknaden fra bymiljøetaten om å rive de pill råtne brakkene.

Bymiljøetaten vil nå rydde opp tomten og legge ny asfalt slik at det ser pent ut. Arbeidene vil være klare i god tid før 17. mai.

Klikk på pilene øverst på siden av bildet under for å se flere av bildene fra rivingen.

Ønsker foodtrucks

Mange håper det igjen kan komme en hyggelig restaurant her, og bymiljøetaten ønsker at restauranttilbudet på stedet fortsetter og planlegger å tilrettelegge for foodtrucks.

Kommunen har fra før godkjent området for bruk av foodtrucks og mobile toaletter, og det er utestedet Utendørs som har drevet uteserveringen på toppen av St. Hanshaugen siden sommeren 2018.

Powered by Labrador CMS