Naturhistorisk museum ved Botanisk hage avbildet ved en tidligere anledning.

Måtte true med elektrosjokkvåpen da mann slo rundt seg med balltre i Botanisk hage: – Svært lite samarbeidsvillig

– Anmeldes for ordensforstyrrelse, bæring av kniv og balltre, ifølge politiets operasjonsleder.

Publisert

Bli varslet om siste nytt i VårtOslo-appen: Last ned for iPhone her og Android her!

– Politiet fikk melding om en mann som slo rundt seg med et balltre inne i Botanisk hage, kunne operasjonsleder Tor Gulbrandsen i Oslo politidistrikt melde i politiloggen like etter klokken 12.30 første påskedag. 

Ville ikke samarbeide

– Etter kort tid fikk vi kontakt med mannen, men han var svært lite samarbeidsvillig, fortsatte Gulbrandsen.

Mannen som slo rundt seg med balltre på det mye besøkte stedet på Tøyen, er i starten av 30-årene, ifølge operasjonslederen. 

Elektrosjokkvåpen

– Han ble truet med elektrosjokkvåpen og etterkom deretter politiets pålegg, kunne Gulbrandsen videre informere om. 

– Han er kjørt til Oslo kommunale legevakt for en helsevurdering, og anmeldes for ordensforstyrrelse, bæring av kniv og balltre, avsluttet operasjonslederen.

Powered by Labrador CMS