� Vi ønsker alle en god jul, og jobber for at det skal være så trygt som mulig, skrev politiet som tekst da bildet av Rytterkorpset ved Tigerstatuen utenfor gamle Østbanehallen ble lagt ut på Twitter juleaften. Foto: Oslo politidistrikt
Politihester med nisselue patruljerte julestille gater i Oslo
De som var ute etter gaver i siste liten, fikk kanskje et glimt av politihestene som patruljerte stille gater i Oslo på juleaften.
— Idag har to av våre politibetjenter vært på besøk på Rikshospitalet sammen med politibamsen Eddie. Dette har blitt en fin tradisjon hvor vi ønsker å glede de barna som sammen med sine nærmeste må feire jul på sykehuset, skriver politiet på sin Facebook-side.
Annonse
Politibamsen Eddie og to betjenter fra Oslo politidistrikt besøkte barna som tilbrakte julehøytiden på Rikshospitalet. Foto: Oslo politidistrikt
Politiet er en av mange yrkesgrupper som jobber når de fleste av oss har fri. Det samme gjelder folk på sykehjem, sykehus, legevakt, brannvesen og en rekke helseinstitusjoner. På landsbasis anslår Kommunenes Landspensjonskasse at omlag 140.000 nordmenn jobber i jula.