Året er 2019: Mellom Leo Rygnestad og Yasin Jama fra Tøyen Unlimited står daværende næringsbyråd Marte Scharning Lund (Ap) og lover at Plakathuset i Grønlandsleiret 28 skal reddes. Siden er ingenting skjedd.Foto: Magnus Evenstuen
Tre år er gått siden byrådet lovet å redde Plakathuset på Grønland. Ingenting har skjedd. Skal også dette bygget forfalle til riving?
Gjentatte ganger bønnfalt Carl Berner-naboer kommunen om å ikke la Villa Sorgenfri forfalle. Men ingenting skjedde. Til slutt forfalt bygget så mye at det må rives. Nå frykter mange i nabobydelen Gamle Oslo at trehuset i Grønlandsleiret 28 lider samme skjebne.
Som abonnent får du tilgang til stort, smått og nytt om det som skjer i nærmiljøet ditt. Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud
NB: Vi bytter abonnementsløsning i disse dager. Om du er abonnent og ikke får tilgang på avisa, logg deg inn med brukernavnet ditt og legg inn nytt passord.
Prøv oss til august for kr 1,-
Fornyes automatisk til 130,- per måned. Avslutt når som helst via min side eller kundeservice.