Black Box Teater på Grünerløkka fikk mye oppmerksomhet i forbindelse med teaterstykket Ways of Seeing.

Se hvem som vil bli teatersjef ved Black Box teater på Grünerløkka. Her er lista

Teatersjef Anne-Cécile Sibué-Birkelands åremål går ut i 2022. Her er oversikten over personer som kunne tenke seg å ta over jobben.

Publisert

"Vi er på jakt etter en samlende og ambisiøs teatersjef med en tydelig kunstnerisk visjon for Black Box teater", annonserte teatret for en stund siden.

Det var Black Box som satte opp teaterstykket Ways of Seeing, som skapte mye debatt fra 2018.

Teatret må flytte

Det har vært stor spenning knyttet til hvem som kunne tenke seg å ta over den spennende jobben som teatersjef ved Black Box teater på Grünerløkka. 18 personer har søkt og kunne tenke seg jobben.

En av utfordringene den nye teatersjefen får er at leieavtalen for teatret går ut i januar 2024, og teatret må finne seg nye lokaler før den tid. Enten permanent eller midlertidig i to år, mens eiendommen der teatret ligger i dag rehabiliteres.

Søkerlista

Her er listen over søkerne:

Powered by Labrador CMS