Det gamle lageret til Lilleborg fabrikker ved Akerselva er revet. Her skal en ny ungdomsskole i bydelen oppføres. Et av de populære navneforslagene til den nye skolen er Bentsebrua skole.Foto: Paul Thorvik Nilsen
Her er navnefinalistene til den nye ungdomsskolen ved Bentsebrua
Mye taler for at den nye skolen på tomta etter Lilleborg Fabrikker skal hete Bentsebrua skole. — Bentsebrua er et kjent og stedbundet navn med historisk tilknytning, sier Martin Svingen Refseth, saksbehandler for nye skolenavn i bydelen.
Som abonnent får du tilgang til stort, smått og nytt om det som skjer i nærmiljøet ditt. Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud
NB: Vi bytter abonnementsløsning i disse dager. Om du er abonnent og ikke får tilgang på avisa, logg deg inn med brukernavnet ditt og legg inn nytt passord.
Prøv oss i en måned for kr 1,-
Fornyes automatisk til 130,- per måned. Avslutt når som helst via min side eller kundeservice.