Mest lest
Her kan du melde deg på VårtOslo sitt nyhetsbrev.
Vennligst fyllt ut skjemaet på denne siden for å motta gratis nyhetsbrev fra oss.
Hedemark har under navnet Werner Jensen malt og solgt maleri i over 20 år. Ifølge NRK mener politiet at kunstneren har skapt en falsk person med en CV som ikke stemmer, men Hedemark mener han har brukt Werner Jensen-navnet som et pseudonym.
På sensommeren i fjor ble over 200 kunstverk beslaglagt, og i helgen ble John Hedemark siktet for bedrageri. Nå ber politiet folk om å ta kontakt dersom de sitter på Werner Jensen-kunst og føler seg lurt, skriver NRK.
Politiadvokat Andreas Meeg-Bentzen sier at det overfor kjøperne av bildene er skapt en illusjon av at de kjøper en ekte, anerkjent kunstner med en lang CV.
I CV-en til Werner Jensen står det blant annet at han har solgt kunst til store norske selskap, noe politiet mener ikke stemmer.
– Vi mener det er en del av bedrageriet, at man har laget denne CV-en og forskjønnet Werner Jensen på den måten.
VårtOslo har nylig utviklet en app for avisen. iPhone-brukere kan laste ned appen i App Store. Alle andre brukere kan laste den ned i Google Play.