Når Oslo kommunale legevakt flytter fra Storgata til Aker sykehus i 2023, frykter opposisjonen i bystyret at legevaktsdekningen i byen vil bi for dårlig med bare en legevakt.Illustrasjonsfoto: Ole Gunnar Onsøien / NTB
Tydelig beskjed fra opposisjonen i bystyret: — Vi trenger to legevakter i Oslo
En ny rapport foreslår at det fra 2023 kun blir en kommunal legevakt i hovedstaden. — Vi trenger så absolutt to legevakter her i byen, sier opposisjonspartiene i bystyret.
Som abonnent får du tilgang til stort, smått og nytt om det som skjer i nærmiljøet ditt. Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud
NB: Vi bytter abonnementsløsning i disse dager. Om du er abonnent og ikke får tilgang på avisa, logg deg inn med brukernavnet ditt og legg inn nytt passord.
Prøv oss til august for kr 1,-
Fornyes automatisk til 130,- per måned. Avslutt når som helst via min side eller kundeservice.