Mest lest
Her kan du melde deg på VårtOslo sitt nyhetsbrev.
Vennligst fyllt ut skjemaet på denne siden for å motta gratis nyhetsbrev fra oss.
Advokat Terje L. Michaelsen i advokatfirmaet Mageli bekrefter mandag overfor E24 at Hamar-selskapet anker dommen.
Bakgrunnen for dommen var et søksmål fra Olav Thon. Forretningsmannen eier nemlig en over 300 år gammel restaurant i Oslo med nesten likt navn – Stortorvets Gjæstgiveri.
Olav Thon gikk til søksmål fordi han mente eierne på Hamar hadde kopiert både navn og logo fra hans eget spisested.
I dommen fra Oslo tingrett får Thon medhold, og selskapet Madriku, som eier restauranten på Hamar, forbys å bruke navnet og logoen Stortorvet Gjestgiveri.
«Dette gjelder på bygning, menyer, reklamebrosjyrer, hjemmeside og annet materiale der navnet og logoen er benyttet», heter det i dommen.
Thons advokat, Christian J. Aubert, sier til ABC Nyheter at de ikke har noen planer om å skifte mening i saken.
— Vi har ikke tenkt å ombestemme oss. Vi holder på dette. Vi er ikke overrasket over at de anker og at de ser på muligheten til å holde på navnet litt lenger, sier han.